DRs Melodi Grand Prix i går aftes vil næppe blive husket, som året hvor Emmilie de Forest vandt med sangen 'Only Teardrops', men formodentlig mere som året, hvor Simones bryster tabte med nummeret 'Stay Awake' feat. Simone.
Mens alle andre havde travlt med at feste sammen med den alfe-agtige barfodssangerinde, Emmilie de Forest, var der anderledes drama i Simones brysters lejr, hvor hovedpersonerne skulle bruge 45 minutter på at rase ud ovenpå den skuffende 3. plads.
Inden pladeselskabsfolk og tourmanagers nåede at få sat en stopper for det, lykkedes det i få minutter Simones bryster at tilkæmpe sig adgang til en balkon, hvorfra de fortalte pressekorpset et par sandheder:
"Det er Simones skyld", mente Simones bryster. "Simone er 20 år og simpelthen alt for uerfaren til så omfangsrige bryster. Vi kan ikke lave hele arbejdet. Det er nødt til at være en komplet pakke, hvor sang, karisma, koreografi og store bryster leverer en samlet pakke. Ligesom René Dif", nåede Simones bryster at råbe.
Rygter antyder nu, at Simone og Simones bryster muligvis ikke har nogen musikalsk fremtid sammen. Enkelte kilder hævder endvidere, at have spottet Simones bryster på café i Herning med Medina tidligere i dag, med mulig drøftelse af partnerskab for øje.
Ryd Forsiden er en del af comedysitet Helt Normalt.
Helt Normalt er skabt af Wulffmorgenthaler og præsenteres i samarbejde med Politiken.
KOMMENTARER